Ohjelma - Tammerfest 2019

Ohjelma 2019

Katso tästä Tammerfestin klubiohjelma

Ratinanniemen Festivaalipuisto:
TO 18.7.: The Cardigans (SWE), JVG, SANNI, Kolmas Nainen, Kaija Koo, Ellinoora, Alma
PE 19.7.: Juha Tapio, Ellips, Eppu Normaali, Ismo Alanko, Raskasta Suomipoppia, Apulanta, Ville Valo & Agents
LA 20.7.: Lauri Tähkä, Tuure Kilpeläinen ja Kaihon karavaani, Anna Puu, Popeda, J. Karjalainen, Vesala, Vesta, Robin Packalen

Tammerfestin virallinen jatkopaikka – Viihdemaailma Ilona:
KE 17.7.: Waldo’s People
TO 18.7.: Pandora (SWE)
PE 19.7.: Joku Paikallinen Bändi
LA 20.7.: Joku Paikallinen Bändi

Pakkahuone & Klubi:
TI 16.7.: Pakkahuone: Ricky Tick Big Band & Julkinen Sana
KE 17.7.: Klubi: Lasten Hautausmaa, Jukka Nousiainen & Kumppanit
Pakkahuone: Ministry (USA), Dying Fetus (USA)
TO 18.7.: Pakkahuone & Klubi: Stam1na, Huora, Medeia
PE 19.7.: Pakkahuone & Klubi: Viikate, Eläkeläiset, Kalevauva.fi
LA 20.7.: Pakkahuone & Klubi: Beast In Black, S-Tool, Blind Channel, Barbe-Q-Barbies

Bar & Night Ilves:
KE 17.7.: Petri Nygård
TO 18.7.: Arttu Wiskari
PE 19.7.: Jannika B
LA 20.7.: Disco 90 Dj´s Jocka & Juissi

Tammerfest goes stand up – Yo-talo:
TO 18.7.: Arimo Mustonen, Pete Kosonen ja Johanna Tohni
PE 19.7.: Mikko Vaismaa, Arimo Mustonen ja Jussi Simola
LA 20.7.: Tomi Haustola, Helena Pöllänen ja Arimo Mustonen

Ihku:
KE 17.7.: Yökerho: Timo Kotipelto & Jani Liimatainen
TO 18.7.: Yökerho: Timo Kotipelto & Jani Liimatainen
PE 19.7.: Yökerho: DJ Aleksanteri K & DJ Tynsky #jänkhältästadiin Pubi: Hauli Bros Duo
LA 20.7.: Yökerho: DJ Aleksanteri K & DJ Tynsky #jänkhältästadiin Pubi: Emma

Tampere-talo:
KE 17.7. – SU 21.7.: Andy Warhol (1928–1987) Posters -näyttely

Laikunlava:
KE 17.7.: John B Sail, River King ja Tinkerbella & Big Bad Bears
TO 18.7.: Las Tamperenas -tanssiesitys ja Azucar -salsat (yhteistanssit)

Hopealinja:
LA 20.7.: Hopealinjan brunssi Viikinsaaressa DJ’n tahdittamana 11.30-17.00

Mukana Tammerfesteilla tänä vuonna myös Venue FL, London, Amadeus, Roska, Bricks, Jack The Rooster, Henkka, Ravintola Poro, Pinkki, Ranta, Laituri, Havanna Joe ja Tillikka.

Tämän kaiken lisäksi seuraavat tarjoukset voimassa koko Tammerfestin ajan:
Sticky Wingers: Tammerfest-rannekkeella 15% alennus pääruuista.
Villisika: Tammerfest-rannekkeella kaikki pääruoat -20 % ruokaillessa paikan päällä ke–la.

Muutokset mahdollisia.